Vizyon – misyon

VİZYONUMUZ

Kırmızı Çizgi Okulları, akademik başarıyı sosyal yönüyle de zenginleştirmeyi bilen mutlu öğrenciler yetiştirmeyi, mutlu veliler yaratmayı ilke edinmiştir. Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı çağdaş çizgisiyle, eğitimde iz bırakacak başarılara imza atmayı hedeflemiştir.

MİSYONUMUZ

Çağdaş değerlere bağlı bir eğitim kurumu olarak; bilimin ışığında geleceği aydınlatmayı hedefleyen, insana ve doğaya saygılı, vizyoner, yaratıcı, hayatı ve okulu seven, daima kendini geliştiren, evrensel değerlerle düşünen, dünyayı daha ileri taşıyacak bilgi ve donanıma sahip, özgüvenli, özsaygılı, dürüst, yüksek ahlaklı, çalışkan, çizgisi çağdaşlık olan, ülkesini seven dünya vatandaşları yetiştirmek.

TARİHÇE

2012-2013 Eğitim-Öğretim döneminde Kırmızı Çizgi Dershanesi olarak eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Çok kısa bir sürede ilkeli duruşu ve akademik başarıları ile Antalya’da eğitimin markası haline gelmiştir. 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde Kırmızı Çizgi Anadolu Lisesi ve Kırmızı Çizgi Ortaokulu olarak eğitim hayatına devam eden kurumumuz, Kırmızı Çizgi Fen Lisesi’nin de katılımıyla Kırmızı Çizgi Koleji olarak eğitime devam etmektedir.